logo mix

لیندا _ آموزش جامع جاوااسکریپت (با زیرنویس فارسی AI)

Lynda _ JavaScript Essential Training

کد محصول: FL1349-574716
لیندا _ آموزش جامع جاوااسکریپت (با زیرنویس فارسی AI) - Lynda _ JavaScript Essential Training
سطح مقدماتی
زیرنویس انگلیسی
زیرنویس فارسی AI
26,000 تومان
اضافه به سبد خرید add_shopping_cart
تولید کننده محتوا
Lynda.com
تولید کننده زیرنویس فارسی
فارسی لینـدا FarsiLynda.com
تاریخ انتشار
2017-05-15
1396/2/25
مدرس
Morten Rand Hendriksen - مورتن رند هندریکسن
سطح آموزش
مقدماتی
زبان آموزش
انگلیسی
زیرنویس
فارسی و انگلیسی
نوع زیرنویس فارسی
ترجمه شده توسط هوش مصنوعی (AI)
مدت زمان آموزش
5ساعت و 15دقیقه
تعداد ویدیو های آموزشی
74 ویدیو
حجم فایل های آموزشی (مگابایت)
988 مگابایت
زمان تقریبی دانلود فایل های آموزشی
16 دقیقه
( با سرعت اینترنت 1 MB در ثانیه )
بازدید : 11539
درباره تولید کننده

lynda1

 

Lynda Weinman

بسیاری لیندا واینمن را "مادر آموزش اینترنتی" لقب داده اند. وی که هم اکنون (2016) ۶۰ سال سن دارد در ۱۹۹۵ سایتی را راه اندازی کرد که به عنوان منبعی رایگان برای دانش آموزان محسوب می شد. طی آن دوران لیندا به صورت خودآموز در حال یادگیری طراحی وب بود و تلاش داشت تا آموخته هایش را با سایرین نیز به اشتراک بگذارد. هر چند این روزها مسئله یاد شده امری عادی به حساب می آید اما در اواسط دهه نود -روزگاری که هنوز یوتیوبی نبود- یادگیری طراحی وب به صورت خودجوش چندان مسئله رایجی محسوب نمی گشت.

اشتیاق آن روزهای لیندا در یادگیری ، حالا به لطف وب سایت و سرویسی هایی همانند آنچه خود او راه اندازی کرده به میلیون ها نفر دیگر در سراسر دنیا نیز سرایت نموده و آنها می توانند با اندک هزینه ای و در هر جا و مکانی آنچه که دوست دارند را فرا بگیرند.
ناگفته نماند که پیدا کردن مسیر صحیح کسب و کار، حتی برای لیندا واینمن نیز بدون فراز و نشیب نبوده و وی هم مانند هر فرد موفق دیگری در راه رسیدن به پیروزی پستی و بلندی های بسیاری را از سر گذرانده.

درک نیازی که هیچکس به آن پاسخ نداده بود

وقتی در سال ۱۹۹۳ واینمن طراحی وب را اندک اندک فرا گرفته و قصد آموزش دادن آن را پیدا کرد، ابتدا به کتاب فروشی مراجع نمود و سعی کرد کتابی را به عنوان مرجع انتخاب و از روی آن به دانش آموزان خود درس بدهد. اما وی متوجه شد کتاب فروشی ها و کتابخانه ها تنها راهنماهایی بسیار فنی و پیچیده را ارائه می نمایند که درک شان برای افراد معمولی و با دانش متوسط تقریباً غیر ممکن محسوب می شود.

لیندا واینمن میگوید: به یاد می آورم که با خود فکر کردم شاید چنین کتابی هنوز وجود ندارد. بلافاصله از کتاب فروشی به خانه رفتم و ایده ی اولیه نوشتن آن را پیاده سازی کردم.

کمی بعد کتاب "طراحی گرافیک های تحت وب" که به باور بسیاری اولین کتاب ساده و قابل درک توسط عموم در رابطه با حرفه طراحی وب بود، توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا به عنوان یک مرجع غیر فنی مورد استفاده قرار می گرفت و محبوبیتی غیر قابل باور به دست آورده بود.

درست در همان زمان و در سال ۱۹۹۵ واینمن آدرس ایمیل فردی را مشاهده نمود که به صورت debbie@debbie.com بود و مشتاق شد بداند آیا دامنه ی لیندا نیز برای ثبت کردن در دسترس قرار دارد یا خیر. وی این دامنه را خریداری و وبسایتی تحت آن راه انداخت تا از طریقش بتواند با دانش آموزان و همچنین خوانندگان کتاب خود ارتباط برقرار نماید.

lynda2

شروعی کوچک و توسعه ای آهسته و پیوسته

بعد از موفقیت کتاب واینمن همسر او، بروس هون (Bruce Heavin)، که در اصل موسس کمپانی لیندا نیز محسوب می شود، پیشنهاد داد در طول تعطیلات بهاره یکی از سالن های کامپیوتر دانشگاهی را اجاره نموده و در آن به مدت یک هفته دوره آموزش طراحی وب برگزار نمایند.
آنها این ایده را عملی کردند و سپس به منظور جذب افراد علاقه مند بنر تبلیغاتی را روی سایت لیندا قرار دادند. نه تنها ظرفیت کلاس یاد شده بسیار سریع پر گشت، بلکه افراد از گوشه و کنار دنیا و حتی مثلاً شهر وین برای حضور در آن ثبت نام نمودند.

اینکه تنها یک بنر در سایت خود قرار دهیم و سپس مردم از سراسر دنیا برای حضور در کلاس مان ثبت نام نمایند، باعث شده بود تا شوکه شویم.
آن کارگاه های یک هفته ای بسیار زود باعث شدند تا کسب و کار امروزی لیندا و همسرش پایه گذاری گردد. واینمن از درآمد حق امتیاز کتاب خود با ارزش ۲۰ هزار دلار استفاده کرد و مدرسه طراحی وبی را راه اندازی نمود که دوره هایش در هر ماه به سرعت پیش فروش شده و ظرفیت شان تکمیل می گشت. لیندا می گوید: "مشتریان زیادی وجود داشتند که مجبور بودیم به آنها نه بگوییم، زیرا ظرفیتی برای پذیرش شان وجود نداشت".

اوج گیری پس از بحران

کسب و کار لیندا پس از چند سال توانست ۳۵ فرصت شغلی را ایجاد و درآمدی ۳.۵ میلیون دلاری را فراهم کند. اما در سال ۲۰۰۱ و پس از انفجار حباب دات کام و حوادث مرتبط به یازده سپتامبر، تمایل افراد به یادگیری دروس طراحی وب کاهشی عجیب پیدا کرد، تا جایی که واینمن و همسرش در ادامه دادن مسیر مردد شده بودند.

کمپانی آنها دچار بحرانی جدی گشت، واینمن و هون ۷۵ درصد کارمندان خود را اخراج کردند و تنها ۹ نفر در استخدام شان باقی ماند. دفتر و مقر برگزاری دوره های لیندا نیز کوچک تر گشت و سعی را بر این گذاشتند تا واحد هایی با قیمت ارزان تر اجاره نمایند.

روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر.

خود واینمن در مورد آن ایام می گوید: "همه در حال نبرد برای بقا بودند و سعی می کردند سر خود را بالای آب نگه دارند. ما نیز وضعیتی مشابه را تجربه می کردیم و در نهایت درست همین زمان بود که تصمیم گرفتیم خدمات خود را به صورت کاملاً آنلاین ارائه نماییم."

روزگاری که ایده یاد شده شکل گرفت و سپس عملی گشت (ارائه خدمات به صورت آنلاین) تماشای فیلم بر روی کامپیوترها تازه در حال رواج یافتن بود. لیندا دات کام تصمیم گرفت در ازای سرویسی که ارائه می کند هزینه حق اشتراکی ۲۵ دلاری را به صورت ماهیانه دریافت نماید.

افراد اندکی از این راهکار استقبال کردند. واینمن می گوید: "درآمد مان به شدت افت کرده بود. روز های سیاهی بود و حتی خودم تردید داشتم که می توانیم این کسب و کار را ادامه دهیم یا خیر."

با تنها ۱۰۰۰ نفر پرداخت کننده حق اشتراک ماهیانه، بقای کمپانی به نظر بسیار سخت می رسید. ایجاد یک جامعه ی آنلاین زمان بر است و لیندا به خود امید می داد که آنها مسیر شان را عوض نکرده اند بلکه راهی تازه را شروع نموده اند پس باید صبر پیشه کنند. او توضیح می دهد که "همه چیز بسیار آهسته پیش رفت. ولی کم کم پرداخت حق اشتراک ماهیانه آنلاین رواج پیدا کرد و مقدار آن هر ساله چندین برابر شد".

در ۲۰۰۶ تعداد مشترکین به ۱۰۰.۰۰۰ نفر رسید و واینمن و همسرش ۱۵۰ کارمند خود را به همراه خانواده هایشان به دیزنی لند بردند تا موفقیت بزرگی که رقم خورده بود را جشن بگیرند.

lynda4

ایجاد فرهنگ سازمانی مناسب در زمان رشد

اینکه اعضا و کارمندان شرکت همانند یک خانواده با یکدیگر در تعامل باشند همواره برای لیندا حائز اهمیت بوده و او حتی همیشه تلاش داشته تا افراد تحت استخدام خود را با اسم کوچک بشناسد و صدا بزند. ولی رشد سریع کمپانی و رسیدن تعداد کارمندان به عدد ۵۰۰، رفته رفته چالش هایی تازه را پدید می آورد و سبب می گردد واینمن در ایده آل های خود بازنگری نماید.

وی می گوید: "چالش اصلی بر سر تعیین سمت و مقام افراد بود. اینکه با هر کس چه برخوردی باید صورت بگیرد. همه ی کسانی که رشدی سریع را در شرکت خود تجربه کرده اند می دانند که ایجاد سلسله مراتب تا چه حد اهمیت دارد."

در ۲۰۰۷ تصمیم بر این شد تا یک مدیرعامل جهت اداره ی بهتر مجموعه به آن اضافه گردد. به گفته ی خود لیندا "درست در همان زمان بود که او تصمیم گرفت در رفتارها و برخوردهای خود سیاست بیشتری داشته و بروکراتیک تر عمل نماید".

ایجاد فرهنگ سازمانی برای شرکتی با بیش از ۵۰۰ کارمند کاری بسیار دشوار خواهد بود ولی حتی آنچه از این مسئله نیز دشوارتر به حساب می آید پایه ریزی درست و مطابقت دادن افراد با فرهنگ یاد شده است. اینکار در زمانی که یک شرکت نوپا و کوچک محسوب می شود چندان سخت نیست و شاید ضروری هم نباشد ولی با رشد آن صورت پذیرفتنش الزام می یابد.

 پیش به سوی موفقیت

مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند.

در طی سال های اخیر کمپانی واینمن توسط افراد گوناگونی که در حرفه ی خود بهترین هستند دوره های آنلاین متعددی را ایجاد نموده و سعی کرده نشان دهد این دوره های آنلاین راه و روش یادگیری را برای همیشه متحول کرده اند.

لیندا دات کام قالبی معین و کارآمد را برای دوره های آموزشی اش پدید آورده و سپس کوشش کرده تا از نظر موضوعی نیز در بین مطالب مورد تدریس خود تنوع ایجاد نماید. روزگاری در وب سایت مورد بحث تنها ۲۰ دوره آموزش ویدئویی آنلاین وجود داشت، اما اکنون این رقم به ۶۳۰۰ رسیده که شامل ۲۶۷.۰۰۰ ویدئوی آموزشی می گردد.

ارائه ی کتابخانه ای ویدئویی به جای اینکه از افراد درخواست شود تا در دوره هایی مشخص با روال معمول و پیوسته شرکت نمایند، عاملی بوده که سبب گشته شیوه ی آموزشی لیندا دات کام نسبت به سایرین کاملاً متفاوت گردد.

واینمن می گوید: "مدتی است که بسیاری تصور می کنند دوره های آموزش ویدئویی می توانند آینده آموزش به حساب بیایند. ما به خاطر همین تفاوت مان مورد توجه قرار داشته و تحت نظر سایرین هستیم".

lynda6

فروش به لینکدین Linked in

من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم.

واینمن زمانی که متوجه می شود لینکدین قصد خرید کمپانی اش را دارد، در ابتدا شوکه می گردد. او و همسرش هرگز به دنبال فروش شرکت خود و یافتن مشتری برای آن نبوده اند و البته در سن ۶۰ سالگی وی هنوز هم احساس می نموده که برای بازنشستگی بسیار زود است.

اما رفته رفته به این نتیجه می رسند که این فروش و ادغام دو کمپانی با یکدیگر احتمالاً امری منطقی و موثر خواهد بود. هر دو شرکت به نوعی تلاش داشته اند به افراد کمک کنند تا وضعیت شغلی خود را بهبود بخشند و احتمالاً در کنار یکدیگر بسیار بهتر از گذشته می توانند این هدف را محقق کنند.

واینمن می گوید: "بسیاری از مردم بر روی رقم معامله صورت پذیرفته تمرکز دارند و شاید این مسئله برای افرادی که با صنعت ما آشنا نیستند یک شگفتی محسوب شود. ولی خود من به شخصه بر روی اثری که از همکاری دو کمپانی با یکدیگر پدید می آید متمرکز هستم و اولین چیزی که در رابطه با این موضوع به ذهنم می رسد، میزان بزرگی این اثرگذاری است."

به نظر می آید حتی لیندا واینمن هم از موفقیت خودش شگفت زده است و تصور چنین روزی را نداشته. بر خلاف بسیاری از بنیانگذاران کمپانی ها مهم تکنولوژیک امروزی ، وی با هدف کسب درآمد های کلان شروع به کار نکرده و قصد اولیه اش هرگز ایجاد کمپانی نبوده که توسط لینکدین به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار خریداری شد. او تنها سعی داشته آنچه که برای خودش جذاب بوده، یعنی طراحی وب را به سایرین نیز بیاموزد.

واینمن که بر حسب اتفاق بدل به یک معلم گشته، می گوید: "من نه چندان گنگ بودم و نه به آن صورت خوره ی دنیای تکنولوژی. افراد زیادی پیش من می آمدند و می پرسیدند چگونه این کار را انجام می دهی؟ یا چگونه آن کار را انجام می دهی؟ هرگز با خودم فکر نکرده بودم به اشتراک گذاشتن دانش در رابطه با آنچه که برایت جالب است، در واقع همان تدریس کردن محسوب می شود."

در حالکیه لیندا اعتقاد دارد تنها در زمان و مکان مناسبی حضور داشته، سخت است بدل شدن یک دامنه ی ۳۵ دلاری به کسب و کاری ۱.۵ میلیارد دلاری را حاصل یک اتفاق بدانیم.

فارسی لیندا

JavaScript زبان نگارش وب است. وقتی که وب از حالت ایستا به یک محیط پویا تبدیل می شود، تمرکز فن آوری از static markup و استایل دادن - که مداوم توسط سیستم های مدیریت content یا scritpهای خود کار اداره می شوند- به interfaceهای پویا و تعامل پیشرفته تغییر می کند. چیزی که قبلاً javascript اختیار تلقی می شد دیگر بخش لاینفکی از وب می شود که هر لایه را با scriptاش برمی انگیزد.

این کورس از طریق مثال های عملی و پروژه های کوچک به شما کمک می کند javascript را قسمت به قسمت بشناسید، از اصول پایه مانند متغیرها، انواع داده، شرط ها، و توابع گرفته از طریق موضوعاتی نظیر loopها، Closureها و DOM scriptکردن. در این حین، با برخی مبانی ES6 و مبانی JavaScript libraryها هم آشنا می شوید.

سطح آموزشی
خرید آنلاین و دانلود فوری
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس
ویدئوهای آموزشی با زیرنویس فارسی AI
کیفیت HD ویدئوهای آموزشی
قابل استفاده برای ناشنوایان
 
 
 

نمونه ویدیوی آموزشی ( فایلهای زیر نویس جدا از فیلم است و میتوانید آنرا نمایش ندهید ) :

 

 

00 Introduction
___ 00-01 Welcome
___ 00-02 How to use the exercise files

01 JavaScript; An Introduction
___ 01-01 What is JavaScript
___ 01-02 How does JavaScript relate to Java
___ 01-03 Navigating the JavaScript landscape

02 The Basics
___ 02-01 Tools for JavaScript development
___ 02-02 Introducing the browser console
___ 02-03 Add inline JavaScript to a HTML document
___ 02-04 Add JavaScript in an external file
___ 02-05 How to write JavaScript; A crash course

03 Working with data
___ 03-01 Variables; The catch-all containers of JavaScript
___ 03-02 Data types in JavaScript
___ 03-03 Arithmetic operators and math
___ 03-04 Working with strings and numbers
___ 03-05 Conditional statements and logic
___ 03-06 Advanced conditions and logic
___ 03-07 Arrays
___ 03-08 Properties and methods in arrays

04 Functions and Objects
___ 04-01 Functions in JavaScript
___ 04-02 Build a basic function
___ 04-03 Add arguments to the function
___ 04-04 Return values from a function
___ 04-05 Anonymous functions
___ 04-06 Immediately invoked funcitonal expressions
___ 04-07 Variable scope
___ 04-08 ES2015; let and const
___ 04-09 Make sense of objects
___ 04-10 Object constructors
___ 04-11 Sidebar; Dot and bracket notation
___ 04-12 Closures

05 JavaScript and the DOM, Part 1; Changing DOM Elements
___ 05-01 DOM; The document object model
___ 05-02 Target elements in the DOM with querySelector methods
___ 05-03 Access and change elements
___ 05-04 Access and change classes
___ 05-05 Access and change attributes
___ 05-06 Add DOM elements
___ 05-07 Apply inline CSS to an element

06 Project; Create an Analog Clock
___ 06-01 Create an analog clock; Project breakdown
___ 06-02 Use CSS to move clock hands
___ 06-03 Use JavaScript to move clock hands
___ 06-04 Get the current hour, minute, and second with the Date() object
___ 06-05 Show the current time using fancy math
___ 06-06 Make the clock move forward second by second
___ 06-07 Solve the pesky "return to zero" problem

07 JavaScript and the DOM, Part 2; Events
___ 07-01 What are DOM events
___ 07-02 Some typical DOM events
___ 07-03 Trigger functions with event handlers
___ 07-04 Add and use event listeners
___ 07-05 Pass arguments via event listners

08 Project; Typing Speed Tester
___ 08-01 Rundown of HTML markup
___ 08-02 Use event listeners to detect typing
___ 08-03 Build a count-up timer
___ 08-04 Build a helper function for leading zeros
___ 08-05 Detect spelling errors by matching strings
___ 08-06 Stop the timer when the test is done
___ 08-07 Add a reset button

09 Loops
___ 09-01 Loops
___ 09-02 Looping through arrays
___ 09-03 Break and continue loops

10 Project; Automated Responsive Images Markup
___ 10-01 Project breakdown
___ 10-02 Rundown of project setup
___ 10-03 Loop through all images in the document
___ 10-04 Create function to generate srcset value
___ 10-05 Create object containing different sizes values
___ 10-06 Update img markup with srcset and sizes attributes

11 Troubleshooting, Validating, and Minifying JavaScript
___ 11-01 JavaScript validation and troubleshooting
___ 11-02 Troubleshooting JavaScript
___ 11-03 Send troubleshooting info to the console
___ 11-04 Step through your JavaScript with browser tools
___ 11-05 Online script linting
___ 11-06 Automate script linting
___ 11-07 Online script minification
___ 11-08 Automate script minification

12 Conclusion
___ 12-01 Next Steps

نظرات  

0 #1 مصطفی 1396-07-16 00:04
با سلام
امکان دریافت زیرنویس به صورت جداگانه وجود دارد؟
نقل قول
0 #2 مدیریت کل سایت 1396-07-16 10:42
سلام و درود بر شما
کلیه زیرنویس های انگلیسی فیلمهای آموزشی جدا از فیلم ها هستند (با فرمت mkv) و شما با خرید محصول میتوانید آنها را از فیلم ها جداکنید و بصورت فایلهای srt داشته باشید.

اگر فقط فایلهای زیرنویس را جداگانه مایلید دریافت کنید ، در بخش تماس با ما در سایت به ما اطلاع بدید تا با دادن شماره کارت به شما و واریز مبلغ قیمت محصول ، لینک دانلود برای شما ارسال شود.

توجه: قیمت فایلهای زیرنویس همان قیمت محصول است

FarsiLynda.com
نقل قول
0 #3 محسن کریمی 1398-04-13 12:20
نقل کردن مدیریت کل سایت:
سلام و درود بر شما
کلیه زیرنویس های انگلیسی فیلمهای آموزشی جدا از فیلم ها هستند (با فرمت mkv) و شما با خرید محصول میتوانید آنها را از فیلم ها جداکنید و بصورت فایلهای srt داشته باشید.

اگر فقط فایلهای زیرنویس را جداگانه مایلید دریافت کنید ، در بخش تماس با ما در سایت به ما اطلاع بدید تا با دادن شماره کارت به شما و واریز مبلغ قیمت محصول ، لینک دانلود برای شما ارسال شود.

توجه: قیمت فایلهای زیرنویس همان قیمت محصول است

FarsiLynda.com


با سلام

ویندوز مدیاپلیر زیرنویس را نشان نمیدهد. آیا باید حتما PotPlayer را نصب و استفاده کنیم؟
لطفا راهنمایی کنید.
نقل قول
0 #4 مدیریت کل سایت 1398-04-18 12:57
سلام و درود بر شما.
بطور کلی مدیاپلیر ، یک پلیر ضعیف است.
potPlayer یکی از بهترین پلیرهای موجود میباشد و ساخت همان شرکت KMPlayer است و منوی فارسی هم دارد.
پیشنهاد ما استفاده از potPlayer است.
نقل قول
0 #5 امیر کرمی 1398-09-14 10:34
سلام و وقت بخیر
من این دوره رو تهیه کردم اما زیر نویس ها به صورت انگلیسی هستش
چطور میشه به زیرنویس فارسی دسترسی داشته باشم
نقل قول
0 #6 مدیریت کل سایت 1398-09-14 20:26
سلام و درود بر شما

بعد از خرید برای شما ایمیلی ارسال شده است، در آن ایمیل روش نصب فایلهای زیرنویس فارسی توضیح داده شده است.
و آن اینچنین است:
نصب فایلهای زیرنویس فارسی AI : چنانچه شما محصولی با زیرنویس فارسی AI خریداری کرده اید،
و در فایلهای دانلودی شما، فایلی به نام FarsiSubtitle.rar موجود است، این فایل شامل زیرنویس های فارسی AI (ترجمه شده توسط هوش مصنوعی) میباشد. لطفا پس از باز کردن تمامی فایلهای آموزشی دانلود شده، این فایل زیرنویس را بر روی پوشه های باز شده، اکسترکت کنید (هر پوشه بر روی هم نام خودش بازنویسی کنید).
بطور کلی برای نمایش زیرنویس، ابتدا اینکه باید قابلیت نمایش زیرنویس در پلیرتان روشن باشد و بعد اینکه هر فایل زیرنویس باید در کنار ویدیوی هم نام خودش و در یک دایرکتوری قرار داشته باشند.
ما پیشنهاد میکنیم از پلیری که همراه فایلهای ویویویی اکسترکت شده است ( در پوشه player ) استفاده کنید.
نقل قول

مدرس: Morten Rand Hendriksen - مورتن رند هندریکسن

تعداد دوره های آموزشی: 43

مورتن رند هندریکسن طراح و سازنده وب، مشتاق نرم افزارهای open source مثل wordpress است. مورتن رند هندریکسن سازنده و طراح وب مشتاق طراحی های تروتمیز، کد مبتنی بر استاندارد، و نرم افزار open-source است. او چندین کتاب، مقاله و ویدئو در این زمینه ها منتشر کرده است و سخنران معروفی در کنفرانس ها است. او که یک شرکت کوچک رسانه دیجیتال را اداره می کند، وقت خود را به طور مساوی بین ساختن web solutionها و تدریس چگونه درست انجام دادن چیزها و گرفتن بهترین نتیجه از وب ، با دیگران تقسیم کرده است. مورتن در نوروژ بزرگ شد و در سال 2002 به کانادا رفت و آنجا را خانه خود می داند.

جدیدترین محصولات مرتبط